ZAPRASZAMY DO MDK!!!


GRA TERENOWA W LUBARTOWIE!!! | Dodał: admin - 21.09.2009 | 15:14
10 października w godz. 11.00 - 13.00 w naszym mieście będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie - gra terenowa "Szukamy spadkobierców babci Petroneli".
Przebieg gry jest niespodzianką, ujawniamy jedynie, że będzie to świetna rodzinna zabawa, połączona z poznawaniem przedwojennej historii naszego miasta. Na zwycięskie drużyny czekają oczywiście nagrody.
Warunkiem wzięcia udziału w grze jest rejestracja do 5.10.09 w PMDK drużyn - 4-6-osobowych, pod opieką dorosłego (np. rodzica). Zgłoszenia drużyn przyjmujemy telefonicznie pod nr tel. 081 855 37 86. 10 października gracze powinni pojawić się o 11.00 również w PMDK - ul. Szniawskiego 62, 2p. - tu nastąpi start gry.
Organizatorami gry, oprócz PMDK są: Lubartowskie Towarzystwo Regionalne, Muzeum Regionalne w Lubartowie, Hufiec ZHP - Lubartów oraz Stowarzyszenie ALWERNIA.
Zapraszamy do wzięcia udziału w tym niezwykłym przedsięwzięciu. Korzyści są niezaprzeczalne - poznawanie historii "małej ojczyzny", przyjemne spędzenie niedzielnego południa, dla rodziców - aktywne poświęcenie czasu dzieciom.
Komentarz: Dodaj | View (40)
WYSTAWA W 70 ROCZNICĘ WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ | Dodał: admin - 15.09.2009 | 18:15
" "A jednak wojna..." - tak zatytułowana jest wystawa, która od 15 września można oglądać w Galerii PMDK. Wystawa zostala utworzona dzięki inicjatywie i udostępnieniu eksponatów przez Klub Oficerów Rezerwy im. SGO "Polesie" ( w osobie p. Jana Romaniuka - v-ce przewodniczącego Klubu), Grupę Rekonstrukcji Historycznej 8 Pułku Piechoty Legionów "Żelazny Orzeł"- Lublin (p. Kamil Zydlewski) oraz zbiorów prywatnych Janusza Cyfrowicza i Niny Stręciwilk.
Na wystawie znalazło się wiele materiałów dokumentalnych z września 1939, dotyczących Kampanii Wrześniowej także w naszych najbliższych okolicach. Na szczególną uwagę zasługuje prezentacja multimedialna zrealizowana przez p. Kamila Zydlewskiego, zawierająca materiały filmowe z hitlerowskich kronik filmowych (uwieczniono np. płonący po bitwie Kock).
Komentarz: Dodaj | View (34)
ROK SZKOLNY W MDK CZAS ZACZĄĆ! | Dodał: admin - 07.09.2009 | 15:34
Witamy wszystkich sympatyków MDK po wakacjach. Mamy nadzieję, że wszyscy nasi wychowankowie są wypoczęci i pełni nowych sił do pracy. Rozpoczęliśmy właśnie nabór na zajęcia i - jak zwykle o tej porze- przeżywamy szturm dzieci i młodzieży zainteresowanych naszą ofertą. W najbliższych dniach odbędzie się seria spotkań organizacyjnych. Zainteresowanych poszczególnymi zajęciami w MDK zapraszamy do pracowni na spotkania organizacyjne:

PRACOWNIA PLASTYCZNA
PRACOWNIA TANECZNA
NOWE GRUPY WARSZTATOWE
GRUPY JUŻ ISTNIEJĄCE:
PRACOWNIA MUZYCZNA

PRACOWNIA TEATRALNA
Komentarz: Dodaj | View (33)
*
<< Poprzednia stronaNastępna strona >>